Aktuální informace ke COVID-19: Všechny kulturní akce pořádané společností Mikulovská rozvojová, s.r.o. jsou na měsíc březen zrušeny a to včetně divadelních a filmových představení. Pokud máte vstupenky do kina na březen placené online platební kartou, automaticky vám budou vráceny peníze. V případě platby v hotovosti se obraťte na TIC Mikulov, kde vám peníze vrátí. Program na duben je zatím v platnosti a vyčkáváme na oficiální stanovisko vlády. O podrobnostech vás budeme informovat, děkujeme za pochopení. 

Pořádáme

Reprezentační ples města Mikulov

Velkolepý společenský večer, který se řadí mezi top akci mikulovské plesové sezóny. Již tradičně se koná v prostorách zámeckého sálu. V programu se vystřídá několik hudebních žánrů a tanečních vystoupení. Ctitelé tradic, vína a cimbálu si přijdou na své v zámecké vinárně. Součásti večera je i tombola, která nabízí mnoho atraktivních cen od řady sponzorů.
Více informací
Artové úterky
leden - květen; listopad - prosinec

Platforma pro setkávání filmových fajnšmekrů v Mikulově. Projekce ve velkém sále i v Kinoklubu Městského kina, současné artové a nezávislé filmy, autorské dokumenty, legendární filmové klasiky, adaptace literárních děl, režisérské cykly, debaty, besedy s tvůrci…
Více informací
Divadelní Mikulov
únor – listopad 2020

Nový projekt společnosti, který nabízí šest divadelních představení v Městském kině. Mezi účinkujícími se objeví známá jména televizních obrazovek a filmových pláten. Představení jsou v kulturním kalendáři rozmístěna rovnoměrně do celého roku. Na jednotlivá představení je možné si zakoupit vstupenky samostatně, abonentka na všechna představení je v prodeji za zvýhodněnou cenu 990 Kč.
Více informací
Čtení Mikulov
duben - prosinec 2020

Projekt na podporu literárního dění v Mikulově. Přináší do města živou literaturu, autorská a scénická čtení, happeningy, besedy a přednášky o literatuře, komponované večery, knižní burzy… Soustředí se především na rozšiřování podvědomí o současných českých autorech umělecké literatury a představuje jejich tvorbu jako živý proces reflektující dnešní dobu a člověka. Snaží se ukázat, že současná literatura není výplodem uzavřené skupiny intelektuálů, ale že jsou její témata a snahy úzce spjaty se životem a světem kolem nás. 
Více informací
Velikonoční Mikulov
10. dubna - 13. dubna 2020

Víkendová akce spojená s oslavou Velikonoc a vítání jara. Program nabídne hudební  a taneční vystoupení různých žánrů, pro ty nejmenší budou připraveny výtvarné dílničky či dětská divadelní představení.  Součástí programu je i velikonoční jarmark spojený s ukázkami tradičních řemesel, ochutnávka vín a velikonoční gastrospeciality v místních restauracích a hotelech.
Více informací
Setkání souborů pod Taneční horou
24. - 25. dubna 2020

Folklorní akce, na které se představí soubory s krátkými ukázkami lidové tvorby různých oblastí Moravy. Diváci mohou porovnat umělecký temperament našich regionů a připomenout si jejich rozmanitost.
Více informací
Fotoateliér
2020

12. ročník sympozia zaměřeného na dokumetrání fotografii pod vedením Tomáše Pospěcha.
Více informací
Slavnosti města Mikulova
15. – 17. května 2020

Velkolepá kulturní akce, kde se představuje historický i současný Mikulov. Slavnosti stojí za pozornost milovníkům historie, folkloru, vína i kvalitní hudby. Mikulov atraktivní formou přiblíží návštěvníkům svou historii formou komponovaného programu, který bude připraven v historickém centru města a v památkách. 
Více informací
Mikulovské ozvěny 60. Zlín Film Festivalu
12. - 16. června 2019

Město Mikulov se stává hlavním satelitním městem Zlín Film Festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní filmy z různých koutů světa, které nejsou běžně dostupné ve filmových distribucích. V rámci doprovodného programu jsou připraveny besedy s tvůrci, worshopy, hudební a divadelní produkce.  
Více informací
LaStrada - festival pouličního umění
4. - 6. července 2020

Čtvrtý ročník buskerského festivalu. Historické centrum města oživý umělci z celé ČR i zahraničí.
Více informací
Mikulovské hudební a divadelní léto
Červenec – srpen 2019

Pestrý kulturní program v době hlavní turistické sezóny, který nabízí koncerty různých žánrů na mikulovském Náměstí, v amfiteátru či památkových objektech.  Součástí programu jsou i pouliční vystoupení a divadla, cimbálové večery a pravidelné kostýmované či komentované prohlídky a akce. 
Více informací
TOP
AKCE REGIONU
Pálavské vinobraní
11. – 13. září 2020

Tradiční festival vín, gastronomie a kultury, s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním uměleckým programem, který se pořádá každoročně o druhém zářijovém víkendu. Akce patří k mediálně i divácky nejznámějším a nejnavštěvovanější. Původně se jednalo skutečně zejména o tradiční vinařskou akci, zaměřenou na oslavu úrody a vína. Nyní je to třídenní festival s bohatým doprovodným programem, který je přizpůsoben všem věkovým i zájmovým skupinám. Mikulov akci otevírá celé město, s veškerými unikátními památkami, historickým centrem i místy v okolí.
V rámci slavností probíhají koncerty domácích i zahraničních hvězd, dechových hudeb, cimbálových muzik, historická a vinařská tržnice a gastrospeciality. Nejslavnostnějším bodem vinobraní je páteční vyslání družiny za vysvobozením Václava IV. a slavnostní sobotní královský průvod s  Chantal Poullain v roli královny.  K vinobraní patří také Národní výstava vín mikulovské podoblasti, vinařské městečko, degustace vín v zámeckém sklepení u obřího sudu a mnoho dalších aktivit.
Více informací
Svatomartinský Mikulov
6. – 15. listopadu 2020

Desetidenní festival připomínající dávnou svatomartinskou tradici. Milovníci dobrého jídla a vína se můžou těšit na gastronomické zážitky, které nabídnou mikulovské restaurace, vinotéky a hotely formou speciálního svatomartinského menu a ochutnávkami mladých vín.

Oslavy nabídnou příjezd sv. Martina, slavnostní otevření prvních svatomartinských vín, svěcení mladých vín ročníku 2018, svatomartinský košt v zámeckém Gajdošově sále, mikulovské Náměstí zaplní o víkendech svatomartinský jarmark spojený s uměleckým programem. Během svatomartinských oslav budou také mimořádně zpřístupněny historické památky.

Více informací
Advent a Vánoce v Mikulově
1. prosince – 31. prosince 2020

Komponovaný program zaměřený na připomenutí zvyků a tradic – adventní koncerty, tematické akce Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, Mikulášská nadílka, Vánoce pod radnicí, vánoční koncert ad. Kulturní program dotváří také místní galerie a podniky. 
Více informací
Silvestr
31. prosince 2020

Tradiční silvestrovský koncert na Náměstí.
Více informací
Chcete využít naše služby?
Máte zájem o spolupráci v některé z uvedených oblastí?
Více informací