Pořádáme

Reprezentační ples města Mikulov

Velkolepý společenský večer, který se řadí mezi top akci mikulovské plesové sezóny. Již tradičně se koná v prostorách zámeckého sálu. V programu se vystřídá několik hudebních žánrů a tanečních vystoupení. Ctitelé tradic, vína a cimbálu si přijdou na své v zámecké vinárně. Součásti večera je i tombola, která nabízí mnoho atraktivních cen od řady sponzorů.
Více informací
Artové úterky
leden - květen; listopad - prosinec

Platforma pro setkávání filmových fajnšmekrů v Mikulově. Projekce ve velkém sále i v Kinoklubu Městského kina, současné artové a nezávislé filmy, autorské dokumenty, legendární filmové klasiky, adaptace literárních děl, režisérské cykly, debaty, besedy s tvůrci…
Více informací
Divadelní Mikulov
únor – říjen 2017

Nový projekt společnosti, který nabízí pět divadelních představení v Městském kině. Mezi účinkujícími se objeví známá jména televizních obrazovek a filmových pláten. Společným tématem pro rok 2017 je láska. Představení jsou v kulturním kalendáři rozmístěna rovnoměrně do celého roku. Na jednotlivá představení je možné si zakoupit vstupenky samostatně, abonentka na všechna představení je v prodeji za zvýhodněnou cenu 990 Kč.
Více informací
Čtení Mikulov
duben - prosinec 2017

Projekt na podporu literárního dění v Mikulově. Přináší do města živou literaturu, autorská a scénická čtení, happeningy, besedy a přednášky o literatuře, komponované večery, knižní burzy… Soustředí se především na rozšiřování podvědomí o současných českých autorech umělecké literatury a představuje jejich tvorbu jako živý proces reflektující dnešní dobu a člověka. Snaží se ukázat, že současná literatura není výplodem uzavřené skupiny intelektuálů, ale že jsou její témata a snahy úzce spjaty se životem a světem kolem nás. 
Více informací
Velikonoční Mikulov
13.– 17. dubna 2017

Víkendová akce spojená s oslavou Velikonoc a vítání jara. Program nabídne hudební  a taneční vystoupení různých žánrů, pro ty nejmenší budou připraveny výtvarné dílničky či dětská divadelní představení.  Součástí programu je i velikonoční jarmark spojený s ukázkami tradičních řemesel, ochutnávka vín a velikonoční gastrospeciality v místních restauracích a hotelech.
Více informací
Febiofest - Mikulovské ozvěny
21. - 25. dubna. 2017

Regionální ozvěny známého filmového festivalu.
Více informací
Setkání souborů pod Taneční horou
28. - 29. dubna. 2017

Folklorní akce, na které se představí soubory s krátkými ukázkami lidové tvorby různých oblastí Moravy. Diváci mohou porovnat umělecký temperament našich regionů a připomenout si jejich rozmanitost.
Více informací
Fotoateliér
11. - 14. května 2017

Devátý ročník sympozia zaměřeného na dokumetrání fotografii pod vedením Tomáše Pospěcha.
Více informací
Slavnosti města Mikulova
19. – 21. května 2017

Velkolepá kulturní akce, kde se představuje historický i současný Mikulov. Slavnosti stojí za pozornost milovníkům historie, folkloru, vína i kvalitní hudby. Mikulov atraktivní formou přiblíží návštěvníkům svou historii formou komponovaného programu, který bude připraven v historickém centru města a v památkách. Cílem koncepce městských slavností je mimo jiné i motivovat nejmladší generaci a dávat jim prostor pro vystoupení i soutěžení. S hudebním programem se tak zapojí mladí umělci z místních škol a školáci budou soutěžit ve vědomostech.
Více informací
Mikulovské ozvěny 57. Zlín Film Festivalu
8. - 10. června. 2017

Město Mikulov se na tři dny stává hlavním satelitním městem Zlín Film Festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na filmové projekce, besedy s tvůrci, worshopy, hudební a divadelní produkci a spoustu dalšího. Každý večer je pak v provozu letní kino v zámecké zahradě.
Více informací
Festival pouličního umění
6. - 7. července. 2017

První ročník buskerského festivalu. Historické centrum města oživý umělci z celé ČR i zahraničí.
Více informací
Mikulovské hudební a divadelní léto
Červenec – srpen 2017

Pestrý kulturní program v době hlavní turistické sezóny, který nabízí koncerty různých žánrů na mikulovském Náměstí, v amfiteátru či památkových objektech.  Součástí programu jsou i pouliční vystoupení a divadla, cimbálové večery a pravidelné kostýmované či komentované prohlídky a akce. 
Více informací
TOP
AKCE REGIONU
Pálavské vinobraní
8. – 10. září 2017

Tradiční festival vín, gastronomie a kultury, s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním uměleckým programem, který se pořádá každoročně o druhém zářijovém víkendu. Akce patří k mediálně i divácky nejznámějším a nejnavštěvovanější. Původně se jednalo skutečně zejména o tradiční vinařskou akci, zaměřenou na oslavu úrody a vína. Nyní je to třídenní festival s bohatým doprovodným programem, který je přizpůsoben všem věkovým i zájmovým skupinám. Mikulov akci otevírá celé město, s veškerými unikátními památkami, historickým centrem i místy v okolí.
V rámci slavností probíhají koncerty domácích i zahraničních hvězd, dechových hudeb, cimbálových muzik, historická a vinařská tržnice a gastrospeciality. Nejslavnostnějším bodem vinobraní je páteční vyslání družiny za vysvobozením Václava IV. a slavnostní sobotní královský průvod s  Chantal Poullain v roli královny.  K vinobraní patří také již tradiční výstup na Svatý kopeček, Národní výstava vín mikulovské podoblasti, Mistrovství ČR v rozeznávání vůní ve víně, Vinařské městečko, degustace vín v zámeckém sklepení u obřího sudu a mnoho dalších aktivit.
Více informací
Svatomartinský Mikulov
10. – 19. listopadu 2017

Desetidenní festival připomínající dávnou svatomartinskou tradici. Milovníci dobrého jídla a vína se můžou těšit na gastronomické zážitky, které nabídnou mikulovské restaurace, vinotéky a hotely formou speciálního svatomartinského menu a ochutnávkami mladých vín.

Oslavy nabídnou příjezd sv. Martina, slavnostní otevření prvních svatomartinských vín, svěcení mladých vín ročníku 2017, mikulovské Náměstí zaplní o víkendech svatomartinský jarmark spojený s uměleckým programem. Během svatomartinských oslav budou také mimořádně zpřístupněny historické památky.

Více informací
Ozvěny Blues Alive
listopad

Koncert vybrané bluesové kapely.
Více informací
Advent a Vánoce v Mikulově
26. listopadu – 19. prosince 2017

Komponovaný program zaměřený na připomenutí zvyků a tradic – adventní koncerty, tematické akce Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, Mikulášská nadílka, Vánoce pod radnicí, vánoční koncert ad. Kulturní program dotváří také místní galerie a podniky. 
Více informací
Silvestr
31. prosince 2017

Tradiční silvestrovský koncert na Náměstí.
Více informací
Chcete využít naše služby?
Máte zájem o spolupráci v některé z uvedených oblastí?
Více informací