• Pořádáme
 • Pořádáme
 • Pořádáme

  Pořádáme

  Máte zájem o spolupráci v některé z uvedených oblastí?
 • Reprezentační ples města Mikulov

  leden
  Velkolepý společenský večer, který se řadí mezi top akci mikulovské plesové sezóny. Již tradičně se koná v prostorách zámeckého sálu. V programu se vystřídá několik hudebních žánrů a tanečních vystoupení. Ctitelé tradic, vína a cimbálu si přijdou na své v zámecké vinárně. Součásti večera je i tombola, která nabízí mnoho atraktivních cen od řady sponzorů.
 • Artové úterky

  leden - květen; listopad - prosinec
  Platforma pro setkávání filmových fajnšmekrů v Mikulově. Projekce ve velkém sále i v Kinoklubu Městského kina, současné artové a nezávislé filmy, autorské dokumenty, legendární filmové klasiky, adaptace literárních děl, režisérské cykly, debaty, besedy s tvůrci.
 • Divadelní Mikulov

  únor – listopad

  Nový projekt společnosti, který nabízí šest divadelních představení v Městském kině. Mezi účinkujícími se objeví známá jména televizních obrazovek a filmových pláten. Představení jsou v kulturním kalendáři rozmístěna rovnoměrně do celého roku. Na jednotlivá představení je možné si zakoupit vstupenky samostatně, abonentka na všechna představení je v prodeji za zvýhodněnou cenu 1.200 Kč.

  Sezona 2020:

  ZRUŠENO 16.10.2020 od 19.00 hodin - ZRUŠENO BEZ NÁHRADY - Kočičí hra / Moravské divadlo Olomouc
  ZRUŠENO 6.11.2020 od 19.00 hodin - Shirley Valentine / Divadelní a filmová agentura
  24.11.2020 od 19.00 hodin - JMÉNO / Divadlo Verze
  11.12.2020 od 19.00 hodin - Švédský stůl / Eagle Performance
  11.1.2021 od 19.00 hodin - Horská dráha / Divadlo Bolka Polívky
  29.1.2021 od 19.00 hodin - Třetí prst na levé ruce / Divadelní a filmová agentura

  Sezona 2021:
  12.2.2021 od 19.00 hodin - MARYŠA / Divadlo Petra Bezruče
  19.3.2021 od 19.00 hodin - KDYŽ SE ZHASNE / Moravské divadlo Olomouc
  23.4.2021 od 19.00 hodin - MADAME RUBISTEIN / Divadelní a filmová agentura
  21.5.2021 od 19.00 hodin - LETEM SOKOLÍM / Divadlo Bolka Polívky
  15.10.2021 od 19.00 hodin - OSIŘELÝ ZÁPAD / Divadelní spolek Kašpar
  26.11.2021 od 19.00 hodin - RELATIVITA / Divadlo V Řeznické

 • Čtení Mikulov

  duben - prosinec

  Projekt na podporu literárního dění v Mikulově. Přináší do města živou literaturu, autorská a scénická čtení, happeningy, besedy a přednášky o literatuře, komponované večery, knižní burzy… Soustředí se především na rozšiřování podvědomí o současných českých autorech umělecké literatury a představuje jejich tvorbu jako živý proces reflektující dnešní dobu a člověka. Snaží se ukázat, že současná literatura není výplodem uzavřené skupiny intelektuálů, ale že jsou její témata a snahy úzce spjaty se životem a světem kolem nás.

 • Velikonoční Mikulov

  duben
  Víkendová akce spojená s oslavou Velikonoc a vítání jara. Program nabídne hudební a taneční vystoupení různých žánrů, pro ty nejmenší budou připraveny výtvarné dílničky či dětská divadelní představení. Součástí programu je i velikonoční jarmark spojený s ukázkami tradičních řemesel, ochutnávka vín a velikonoční gastrospeciality v místních restauracích a hotelech.
 • Setkání souborů pod Taneční horou

  duben

  Folklorní akce, na které se představí soubory s krátkými ukázkami lidové tvorby různých oblastí nejen z Moravy, ale také ze zahraničí. Diváci mohou porovnat umělecký temperament našich regionů a připomenout si jejich rozmanitost.

 • Festival Sousedé

  srpen

  Festival tuzemských a zahraničních folklorních souborů, zarážení hory, degustace vín regionu pod širým nebem.
      
  V sobotním odpoledním programu zúčastněné soubory vystoupí s krátkými ukázkami folkloristické tradice svého regionu a diváci mohou porovnat temperament a odlišnost různých krajů Čech, Moravy a Slovenska.

 • Fotoateliér

  Sympozium zaměřené na dokumetrání fotografii pod vedením Tomáše Pospěcha.
 • Slavnosti města Mikulova

  květen

  Program rozdělený do několika míst v celém městě. Třídenní oslavy města Mikulova nabídnou zábavu pro celé rodiny s dětmi. Obyvatelé města i jeho návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program. V průběhu tří dnů zažijí hudbu, divadlo i různé soutěže. Občané se také mohou těšit na hudební scénu na Náměstí a na nádvoří gymnázia. Součástí programu je vždy po celý víkend jarmark na Náměstí.

 • Mikulovské ozvěny Zlín Film Festivalu

  červen
  Město Mikulov se stává hlavním satelitním městem Zlín Film Festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní filmy z různých koutů světa, které nejsou běžně dostupné ve filmových distribucích. V rámci doprovodného programu jsou připraveny besedy s tvůrci, worshopy, hudební a divadelní produkce.
 • La Strada - festival pouličního umění

  červenec

  Platforma pro busking a pouliční kulturu v Mikulově, pořádáme festival La Strada Mikulov, zprostředkujeme komunikaci mezi buskery a městem.

  Zájemci o busking v Mikulově nás mohou kontaktovat :
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  725 500 726
 • Mikulovské hudební a divadelní léto

  červenec – srpen
  Pestrý kulturní program v době hlavní turistické sezóny, který nabízí koncerty různých žánrů na mikulovském Náměstí, v amfiteátru či památkových objektech. Součástí programu jsou i pouliční vystoupení a divadla, cimbálové večery a pravidelné kostýmované či komentované prohlídky a akce.
 • Pálavské vinobraní

  září
  Tradiční festival vín, gastronomie a kultury, s prestižní vinařskou soutěží a exkluzivním uměleckým programem, který se pořádá každoročně o druhém zářijovém víkendu. Akce patří k mediálně i divácky nejznámějším a nejnavštěvovanější. Původně se jednalo skutečně zejména o tradiční vinařskou akci, zaměřenou na oslavu úrody a vína. Nyní je to třídenní festival s bohatým doprovodným programem, který je přizpůsoben všem věkovým i zájmovým skupinám. Mikulov akci otevírá celé město, s veškerými unikátními památkami, historickým centrem i místy v okolí. V rámci slavností probíhají koncerty domácích i zahraničních hvězd, dechových hudeb, cimbálových muzik, historická a vinařská tržnice a gastrospeciality. Nejslavnostnějším bodem vinobraní je páteční vyslání družiny za vysvobozením Václava IV. a slavnostní sobotní královský průvod s Chantal Poullain v roli královny. K vinobraní patří také Národní výstava vín mikulovské podoblasti, vinařské městečko, degustace vín v zámeckém sklepení u obřího sudu a mnoho dalších aktivit.
 • Svatomartinský Mikulov

  listopad

  Festival připomínající dávnou svatomartinskou tradici. Milovníci dobrého jídla a vína se můžou těšit na gastronomické zážitky, které nabídnou mikulovské restaurace, vinotéky a hotely formou speciálního svatomartinského menu a ochutnávkami mladých vín. Oslavy nabídnou příjezd sv. Martina, slavnostní otevření prvních svatomartinských vín, svěcení vín v zámeckém Gajdošově sále, svatomartinský košt v Sala Terrena na mikulovském zámku. Náměstí zaplní o víkendech svatomartinský jarmark spojený s uměleckým programem. Během svatomartinských oslav budou také mimořádně zpřístupněny historické památky.

 • Advent a Vánoce v Mikulově

  celý prosinec

  Komponovaný program zaměřený na připomenutí zvyků a tradic – adventní koncerty, tematické akce Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, Mikulášská nadílka, Vánoce pod radnicí, ad. Nově pořádáme taky akci "Pojďme si popřát" dne 24.12. v dopoledních hodinách na Náměstí. Kulturní program dotváří také místní galerie a podniky.

 • Silvestr

  31.12.
  Tradiční silvestrovský koncert na Náměstí.
Mikulovská rozvojová

Mikulovská rozvojová

propagace kulturních, vinařských a společenských akcí, a to nejen v průběhu turistické sezóny, ale celoročně